O nás

Berlín v létě

Dva dny v Berlíně. Vytoužená návštěva galerie Sammlung Boros. Taky Badeschiff. A spousta dobrého jídla a chození jen tak.

Sammlung Boros – sbírka moderního umění

Na tuhle galerii jsme čekali dlouho. Vstup je jen na objednání, je to na měsíce dopředu vybookované. Tentokrát jsme si návštěvu objednali skoro 4 měsíce dopředu.

V bývalém válečném bunkru je umístěná soukromá sbírka moderního umění – a stojí za to! Výstava se mění se jednou za pár let. Při prohlídce vás průvodce seznámí jak s díly, tak s historií bunkru. Tato kombinace je velmi zajímavá. Uvnitř se nesmí fotit, zde aspoň foto ze vstupu.

 

Bunkr má silné stěny, tak i v létě tam je příjemná teplota.

Vstupné stojí 15 EUR pro dospělého, 9 EUR pro dítě.

Badeschiff – bazén na řece

Chtěla jsem tento bazén navštívit stůj, co stůj, a tak jsem si postavila hlavu, že počkáme dlouhou frontu. Nakonec jsme stáli skoro hodinu. Myslela jsem si, že to přetrpíme a pak už pohoda koupání. Další fronta se ale stála do bazénu! Na to už jsme neměli, dali jsme si pití a už nikdy více.

Vstupné stojí 5,50 EUR, pro dítě do 12 let 2 EUR, děti do 6 let jsou zdarma.

Příště raději navštívíme některé z jezer na okraji Berlína. Na výběr je například Sacrower See, Schlachtensee, Liepnitzsee, Müggelsee, Strandbad Wannsee.

Berlín na kole

Berlín je placka a určitě se vyplatí vyzkoušet prohlídku města z kola. Nám stačilo kolo na půlden za 7,5 EUR.

Příště vážně vyzkoušíme některý jezero 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Další příspěvky k přečtení