Homeexchange.com

Homeexchange.com – to je server, přes který vyměňujeme náš byt za bydlení jinde ve světě. Ano, vyměňujeme. My jedeme k nim, oni jedou k nám. Úplně cizí lidé bydlí u nás doma a my zase u nich. A funguje to skvěle. Vzájemně pak na sebe píšeme doporučení, tedy další cestovatelé můžou vidět, jestli jsme spolehliví, máme čistý byt 🙂 co je v našem okolí a jestli vlastně stojí za to se přijet do Prahy podívat.

Už jsme takhle byli v Dánsku, Norsku, Španělsku, často jezdíme do Berlína, navštívili jsme Amsterdam, Barcelonu, Budapešť a Istanbul. V tuto chvíli máme za sebou 11 výměn a domlouváme další. Jinak už ani necestujeme.

Tento způsob cestování má několik výhod – na cestách neplatíme za ubytování, jsme v pohodlí zařízené domácnosti a máme k dispozici zařízenou kuchyň – nemusíme se tedy stravovat po restauracích.

Navíc dostáváme od místních doporučení, co v daném místě dělat. To mě na tom hodně baví. Před cestou si vyměníme list doporučení, co my máme rádi, kde je jaký obchod, trh, hřiště, bowling, zajímavost, naše oblíbené restaurace, kavárny atp. a to stejné obvykle dostáváme i od našich homeexchangerů J

Podstatou tohoto způsobu cestování je, aby se návštěva u vás cítila jako doma! A to samé se oni snaží zprostředkovat vám. HOME Exchange.

S našimi homeexchangery si posíláme dopředu „návod“ k našemu a jejich bytu nebo domu. Když svítí na sporáku světýlko, co dělat, když si chtějí pustit film, jak to nastavit, co si můžou vzít ze špajzu a co prosíme, aby v našem bytě nedělali. A my navíc máme ještě králíka – jak se o něj postarat.

Na serveru máme nastavený seznam míst, kam bychom chtěli vyrazit, ale nebráníme se ani jiným nabídkám.

Například máme zadáno, že bychom rádi do New Yorku. Tedy lidé z NY, kteří se chtějí podívat do Prahy, zadají vyhledávání a vyskočí na ně seznam lidí, kteří se chtějí vyměnit s někým z NY.  Mezi nimi jsme my. A postupně můžou kohokoliv kontaktovat, ladit termíny, velikost bytu, počet ubytovaných atd. My jen nečekáme, kdo si nás najde, když někam chceme jet, děláme to stejně – postupně píšu lidem na druhé straně, jestli se jim nehodí návštěva Prahy J

Na některé výměny se čeká déle – než najdete správnou rodinu, se kterou se sladíte na termínu. My jsme na Amsterdam čekali rok, teď takhle čekáme na ten New York. Ale kdo si počká, ten se dočká! Lidí, kteří takhle cestují, je moc. A Praha je hodně žádaná!

Jsme v systému necelé 2 roky a dostali jsme 147 nabídek na výměnu, zhruba 50 jsme jich sami poslali.

Za sebe můžu říct, že to nejlepší věc, která mě za poslední roky potkala. Moje děti oceňují, že můžeme tolik cestovat a poznávat, jak to funguje jinde.

Jsme z tohoto způsobu cestování nadšení a věříme, že se zalíbí i vám.